نقش تغذیه در شب ادراری

شکلات تلخشب ادراری یک مشکل در برخی کودکان می باشد که معمولا با درمان های طبی بر طرف می شود

اگر شما هنوز هم بعد از درمان مشکل شب ادراری دارید می توانید با پرهیز های غذایی مشکل را کاهش دهید. وقتی مثانه پر می شود و دیگر گنجایش ندارد مقدار اضافی آن به صورت غیر ارادی خارج می شود علل شب ادراری ( مصرف دارویی خاص، ناآرامی در هنگام خواب، اختلال در هورمون‌های بدن، مشکل در مثانه، تغذیه، مشکلات روانی و یا ژنتیک ) می باشد تعدادی از مواد غذایی وجود دارد که نباید قبل از خواب و یا در طول شب مصرف کنید زیرا آنها تولید ادرار را افزایش می دهند که در کودکان منجر به عدم کنترل ادرار می شود.

برخی مواد غذای خاص - غذاهایی مانند ( تخم مرغ، ذرت، گندم و سویا ) ممکن است سبب واکنش های حساسیت شود لذا شما لیست غذایی کودک خود را یاداشت کنید و شبی که کودک شما شب ادراری دارد غذای آن روز را مشخص کنید و از برنامه ی غذایی کودک خود خارج کنید.

لبنیات - طی تحقیقات انجام شده کودکانی که قبل از خواب از ماده لبنیاتی مصرف کنند بیشتر دچار شب ادراری می شوند. لذا اگر فرزندتان شب ادراری دارد از چند ساعت قبل از خواب به او شیر یا سایر مواد لبنی ندهد.

کافئین - کافئین ادرار آور است لذا مواد غذایی حاوی کافئین تولید ادرار را زیاد می کند بهتر است تا چند ساعت قبل از خواب مواد غذایی دارای کافئین مصرف نکنید.

شکلات - شکلات نیز دارای کافئین است.


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید