آیا کلم بروکلی واقعاً با سرطان مبارزه می کند؟

کلم بروکلی ضد سرطانمدت طولانی شناخته شده است که کلم ها مانند کلم بروکلی شامل مواد شیمیایی گیاهی مانند ( ایندول ) که ضد سرطان است

و در حال حاضر یک مطالعه جدید تایید می کند که ترکیب گیاهی دیگر ( سولفورافن ) در کلم بروکلی همچنین دارای خواص ضد سرطان است. آخرین مطالعه، انجام شده توسط امیلی هو و یک تیم از محققان از موسسه پائولینگ لینوس در دانشگاه ایالتی اورگان، نشان داد که سولفورافن آنتی اکسیدانی بسیار قوی است و به وفور در کلم بروکلی و دیگر سبزیجات کلم یافت می شود سولفورافن قدرت انتخابی و هدف قرار دادن و کشتن سلول های سرطانی را دارد.
سولفورافن Sulforaphane که آن هم آنتی اکسیدان قوی است ظاهراً آنزیم HDAC ( دی استاز هیستون ) را مهار می کند که نقش مهمی را بازی می کند در هر صورت ژن خاص مانند ژن سرکوبگر تومورها فعال یا غیر فعال هستند مهار HDAC درمان سرطان را، بسیار امیدوار کننده کرده است و محققان در حال کار بر روی هر دو روش دارویی و غذایی برای مهار این گروه از آنزیم ها هستند.
سرطان با رشد سلول نامناسب شناخته شده است اما مهار کننده های HDAC می تواند به بازگرداندن سلول به عملکرد طبیعی خود کمک کنند مطالعات قبلی در ایالت اورگان نشان داده اند که رشد تومور پروستات در موش به وسیله رژیم غذایی حاوی سولفورافن کند شد محقق امیلی هو استادیار در گروه تغذیه و علوم ورزش در OSU گفت به نظر می رسد که سولفورافن یک ماده انتخابی است که می تواند سلول های سرطانی را بکشد.
توانایی مبارزه با سرطان در سولفورافن تنها از توانایی آن در مهار آنزیم HDAC نمی آید بلکه سولفورافن سبب فعال شدن آنزیمهای در کبد می شود که به مبارزه با مواد سرطان زا کمک می کند این آنزیم ها به عنوان فاز 2 شناخته شده و برای سم زدایی ضروری هستند و اعتقاد است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهند با توجه به تحقیقاتی از گروه اورولوژی در دانشگاه استنفورد که در اپیدمیولوژی سرطان شاخصهای زیستی و پیشگیری منتشر شده است سولفورافن قوی ترین القاء کننده آنزیم فاز 2 نسبت به هر ماده شناخته شده تا به امروز است.
مطالعات دیگر قدرت مبارزه کلم ها با سرطان را نشان داده اند. در سال 2007، دکتر ویکتوریا کریش و تیم او نشان داد که خوردن میوه ها و سبزیجات به طور کلی با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است اما مصرف بیشتر از سبزیجات سبز تیره و کلم بود و پیشگیری اولیه از طریق افزایش مصرف کلم بروکلی، گل کلم و احتمالاً اسفناج بود.
این مهم است که به یاد داشته باشید که نوع طبخ کلم بروکلی نیز در توانایی بیشتر کلم بروکلی در مبارزه با سرطان نقش دارد کلم بروکلی حاوی یک آنزیم مهم به نام میروسیناز است که میروسیناز با پخت بیش از حد کلم بروکلی نابود می شود بنابر این بخار دادن به کلم بروکلی برای 2 - 4 دقیقه کاملا ایده آل است.


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید