برای شستشوی موهای حساس از شامپو بچه استفاده کنید

شامپو بچه ملایم

شستشوی موها برای حفظ سلامتی و زیبایی موها موثر است و توجه به شستشوی صحیح موها اهمیت زیادی در مراقبت از موها دارد

 

در پوست غدد چربی وجود دارد که تولید و ترشح چربی به سطح پوست برای انعطاف و نرمی ب عهده آنها می باشد بر این اساس فعالیت این غدد، موها به سه دسته خشک، معمولی و چرب تقسیم می شود.

شستشوی مو در جلوگیری از ریزش مو و زیبایی آن موثر است به همین دلیل نوع شوینده، مدت شستشو و چگونه شستن مو نیز دارای اهمیت است.

نکات ساده و مهم شستشوی مو

موهای خشک: این نوع موها، در بین انواع موها کمترین تعداد دارد و برای شستشو، لازم است از شامپوهای نرم کننده و یا کرم استفاده کنید ( شامپوهای حاوی کتیرا گزینه خوبی است ).

در شستشوی آنها نیز باید از چنگ زدن و برس کشیدن پرهیز نمود و دو روز در میان و در هر نوبت دو مرتبه شستشو انجام داد ( آب داغ برای شستشوی آنها خیلی مضر است ) .

موهای چرب: افراد دارای این نوع مو نسبت به سایر انواع تعداد بیشتری هستند شستشوی این نوع موها باید بدون دخالت ناخن، برس و یا انگشتان انجام شود و تنها با کف دستان و بصورت دورانی شستشو داده شود.

شستشوی یک روز در میان و در هر دفعه، دو بار شستشو کفایت می کند به یاد داشته باشید که آبکشی این موها با آب ولرم انجام شود ( فراموش نکنید که نیازی به نرم کننده در شستشو نیست ) .

موهای معمولی: میزان چربی این موها و تعداد افراد دارای این نوع مو، در بین دو دسته قبلی قرار دارد و به همین دلیل نیز نحوه شستشو نیز باید ترکیبی بین به دو نوع قبلی باشد.

نکته مثبتی که در مورد شامپو بچه وجود دارد اینکه به دلیل عدم خاصیت قلیایی، گزینه مناسبی برای موهای حساس به شمار می آید هرچند که از قدرت شویندگی آن راضی نباشید.

ریزش مو: ریزش مو از نگرانی های همه می باشد و باید بدانید که  که عوامل متعددی مانند (وراثت، استرس، رژیم های غذایی، کمبود آهن و روی، تب شدید و زایمان ) در ریزش مو ها نقش دارند پس تنها با مراقبت از موها نمیتوان موهای زیاد و زیبایی داشت و رعایت بهداشت کامل بدن لازم است ( ریزش حدود صد تار مو در روز طبیعی است ) .

و در آخر اینکه، تغییر ناگهانی درجه آب در هنگام شستشو ( چه خیلی سرد و چه خیلی داغ )، باعث ایجاد شوک در ریشه موها و ریزش آنها می شود.   


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید