ارتباط ارگاسم و باروری

آیا ارگاسم زن شانس باردار شدن او را افزایش می دهد؟

مهم نیست که شما مرد یا زن باشید مطمئناً ارگاسم احساس خوبی دارد و برای سلامتی عاطفی و جسمی ما بسیار مفید است.

با این حال، در حالی که ارگاسم زن برای بروز مفهوم ضروری نیست بسیاری از افراد تعجب می کنند که آیا تا آنجا که مفهوم داشته باشد در واقع نقشی دارد. اینکه ارگاسم زنانه می تواند به شما در بارداری کمک کند یا خیر، مشخص نیست. بدیهی است شما می توانید بدون ارگاسم زنانه باردار شوید. همیشه اتفاق می افتد. اما آیا اوج لذت جنسی زنان می تواند شانس ابتلا شما را بهبود بخشد؟
محققان مدتی است که درباره هدف ارگاسم زن در انسان تعجب کرده اند. برخی تصور می کنند که این فقط برای تفریح است در حالی که برخی دیگر می گویند که قطعاً به مفهوم کمک می کند. اگر ارگاسم زن می تواند به شما در تصور شما کمک کند چگونه ممکن است موثر باشد؟

نظریه "تو خیلی خواب می بینی" ارگاسم و باروری زن

دو فرضیه اصلی در مورد چگونگی ارگاسم زن در بارداری وجود دارد. یکی به عنوان فرضیه "poleaxe" شناخته شده است. این تئوری بیان می کند که هدف ارگاسم در خانمها این است که احساس آرامش و خواب آلودگی را به وجود آورد تا آنها پس از رابطه جنسی دراز بکشند. ایده این است که این ممکن است باعث شود اسپرم ها راحت تر به مقصد خود برسند.
با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا خوابیدن در خواب بعد از رابطه جنسی می تواند به شما در بارداری کمک کند. در یک مطالعه که به طور خاص ارگاسم و احتباس اسپرم را مورد مطالعه قرار داده است محققان دریافتند که فقط دراز کشیدن به نظر نمی رسد که احتباس اسپرم را بهبود بخشد. اما مطالعات دیگر حاکی از دراز کشیدن است. مطالعه ای در مورد IUI نشان داد که زنانی که پس از تلقیح، افقی باقی مانده اند احتمال بیشتری برای بارداری دارند.

نظریه Upsuck

نظریه دیگر در مورد چگونگی رسیدن به ارگاسم زن در دستیابی به بارداری، نظریه " Upsuck" نامیده می شود. این فرضیه این است که انقباضات رحم به مایع منی که در واژن، در نزدیکی دهانه رحم رسوب می کند کمک می کند. ارگاسم سپس به انتقال اسپرم از طریق لوله های رحمی و فالوپ کمک می کند.
یک مطالعه در واقع میزان بازگرداندن مایع منی را اندازه گیری کرده است (چقدر مایع منی پس از رابطه جنسی نشت می کند.) آنها دریافتند که وقتی ارگاسم زنانه یک دقیقه یا کمتر قبل از انزال مرد رخ می دهد احتباس اسپرم بیشتر است. اگر ارگاسم زنانه تا یک دقیقه از انزال مرد - قبل از انزال مرد، اتفاق نیفتد به طور خاص - احتباس اسپرم پایین تر رخ داده است.
اگر ارگاسم زن بعد از انزال مرد اتفاق بیفتد چه می شود؟ محققان دریافتند که تا زمانی که زن تا 45 دقیقه پس از انزال مرد دچار ارگاسم شود احتباس اسپرم بالاتر است. این مطالعه اما به بررسی میزان بارداری نپرداخت. اگر میزان بارداری با ارگاسم زن بیشتر باشد مشخص نیست که چقدر است.

نظریه تکاملی ارگاسم

یک نظریه دیگر در مورد وجود ارگاسم زن وجود دارد. این تئوری تصریح می کند که ارگاسم زن یک بار برای درک مفهوم مهم بود اما دیگر چنین نقشی اساسی ندارد.
امروز تخمک گذاری در یک برنامه ماهانه اتفاق می افتد چه زن رابطه جنسی داشته باشد یا نه. اما در انسانهای قبلی، آیا ارگاسم زن می تواند باعث تخمک گذاری شود؟ اینگونه است که چگونه در بعضی از پستانداران کار می کند. به عنوان مثال، در گربه ها، اگر نتواند رابطه جنسی داشته باشند آنها تخمک گذاری نمی کنند.
تحریک کلیتورال، همراه با آزادسازی هورمون ها و انقباضات عضلانی، احساس لذت را ایجاد می کند. این هورمون ها و انقباضات ممکن است سیگنال هایی به تخمدانها برای آزاد کردن یک تخمک در انسان های اجدادی شود.
با تکامل انسانها، تخمک گذاری به طور منظم اتفاق می افتد و بدون تحریک جنسی، کلیتوریس به دورتر از کانال واژن حرکت می کند. این بدان معنا نیست که ارگاسم زنانه مفهومی ندارد بلکه نشان می دهد که اهمیت آن کاهش یافته است.

آیا بین فرکانس ارگاسم و پتانسیل باروری ارتباط وجود دارد؟

همانطور که گفته شد هنوز مطالعه ای صورت نگرفته است که به طور مستقیم ارگاسم زن را به مفهوم گره بزند. با این وجود، در یک مطالعه ارتباط بین میزان ارگاسم زن و تعداد فرزندان او بررسی شده است.
در این مطالعه، 8000 دوقلو و خواهر و برادر زن مورد بررسی قرار گرفتند. از شركت كنندگان سؤال شد كه چند بار رابطه جنسی دارند تعداد دفعات ارگاسم آنها، آیا در رسیدن به ارگاسم مشكل دارند و آیا تعداد فرزندان بیولوژیک آنها زیاد است.
محققان دریافتند که بین میزان ارگاسم و تعداد فرزندان، همبستگی ضعیف، اما معنی داری وجود دارد. اما هنگامی که عوامل محیطی مورد توجه قرار گرفتند این ارتباط ناپدید شد. همچنین به نظر می رسد هیچ ارتباط ژنتیکی بین میزان ارگاسم و میزان باروری وجود ندارد. طبق این مطالعه، توانایی (یا ناتوانی) شما در ارگاسم، در باروری شما تاثیری نخواهد داشت.
صرف زمان برای تولید یک ارگاسم زنانه می تواند باعث افزایش باروری ماده شود.
پیش بینی طولانی تر و سطح بالاتری از برانگیختگی جنسی قبل از انزال نشان داده شده است که در برخی مطالعات تحقیقاتی تعداد اسپرم ها افزایش می یابد. وقت گذاشتن برای رسیدن به ارگاسم زن ممکن است پارامترهای مایع منی را بهبود بخشد. محققان این سؤال را پرسیدند که هدف بیولوژیکی احتمالی cunnilingus (رابطه جنسی دهانی بر روی زن) برای تولید مثل چیست.
هم انسان و هم بعضی حیوانات رابطه جنسی دهانی انجام می دهند که فکر می کنید ارتباط چندانی با تولید مثل ندارد. با این حال، آنها دریافتند که انجام cunnilingus باعث افزایش حجم مایع منی تولید شده توسط نرها در طی مقاربت جنسی بعدی می شود.

ارتباط بین ارگاسم، تخمک گذاری و بارداری

صرف نظر از اینکه آیا ارگاسم می تواند به شما در تصور شما کمک کند تخمک گذاری و بارداری روی ارگاسم تأثیر خواهد گذاشت.
احتمالاً در روزهای قبل از تخمک گذاری، ارگاسم را تجربه خواهید کرد. این به دلیل افزایش سطح استروژن است.
سطوح بالاتر استروژن همچنین مسئول افزایش مایعات گردنی رحم است (که به مخاط دهانه رحم نیز معروف است.) این مایعات، محیطی ایده آل برای زنده ماندن و شنا کردن اسپرم ها ایجاد می کنند اما علاوه بر این، احساس "رطوبت" میل جنسی شما را افزایش داده و باعث می شود. ارگاسم اغلب دوست داشتنی شود.
در طول هر دو تخمک گذاری و حاملگی، به دلیل افزایش جریان خون به ناحیه لگن، می توان ارگاسم را با شدت بیشتری احساس کرد. افزایش جریان خون و درگیری لگن در دوران بارداری برجسته تر است و برخی از خانم ها برای اولین بار وقتی که انتظار دارند ارگاسم را تجربه می کنند.
آیا ممکن است ارگاسم در دوران بارداری برای کودک شما مضر باشد؟ این یک ترس رایج است اما معمولاً بی دلیل است. مگر در مواردی که مشکل پزشکی خاصی داشته باشید و پزشک توصیه کرده است از رابطه جنسی یا اوج جنسی خودداری کنید دیگر نیازی نیست که نگران ارگاسم در دوران بارداری باشید.
ارگاسم برای کودک شما بی خطر است و برای سلامتی عاطفی و جسمی شما مفید است.
نتیجه:
ارگاسم ممکن است یا ممکن نیست به شما کمک کند باردار شوید. اما دلایل خوب زیادی برای داشتن ارگاسم وجود دارد! ارگاسم سرگرم کننده، لذت بخش و یک استرس عالی است. با این حال، اگر میل شما به ارگاسم کاملاً در میل شما به بارداری پیچیده شده باشد ممکن است احساس فشار کنید. این می تواند به شما نشان دهد که در رسیدن به ارگاسم مشکل دارید و ناامیدی برای داشتن کودک را به شما اضافه می کنید.
بهترین راه برای بهبود شانس ارگاسم در هنگام رابطه جنسی چیست؟ سعی کنید فقط با همسرتان از زمان صمیمی لذت ببرید. بدون هدف، بدون ارگاسم تحت فشار، بدون گناه. اگر شما ارگاسم دارید عالی است. اگر نیست همچنین اشکالی ندارد.


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید