ماست و کلسترول: آنچه شما باید بدانید

0 Votes05 

ماست و کلسترولماست برای بسیاری از مردم به یک به میان وعده تبدیل شده است زیرا حاوی پروبیوتیک های مفید، یک منبع بزرگ از پروتئین و ویتامین است و دارای قند کم است و ما را سیر نگه می دارد اما آیا آن می تواند به کاهش سطح کلسترول "بد" کمک نیز کند؟

 

آیا ماست می تواند کلسترول را پایین بیاورد؟

مطالعات متعددی سطح کلسترول را با خوردن ماست بررسی کرده اند.
مطالعه ای در سال 2013 ارتباط مصرف ماست را با سطوح فشار خون و کلسترول سالم بررسی کرد در این مطالعه، به نظر می رسید که ماست خواران یک نمایه سوخت و ساز بدن بهتری از کسانی که ماست نمی خورند داشته باشند این به این معنی است که آنها شاخص توده بدن (BMI) پایین تر، دور کمر کمتر و همچنین سطوح پایین تری از تری گلیسرید، قند خون ناشتا و انسولین و فشار خون داشتند آنها همچنین به سطوح بالاتری از لیپوپروتئین های با چگالی بالا (HDL)، یا کلسترول "خوب" را نشان دادند.
تحقیقات دیگر توانایی ماست برای کاهش کلسترول را به محتوای پروبیوتیک آن مربوط می دانند یک مطالعه در بریتانیا پیدا کرد که دو دوز روزانه از یک پروبیوتیک مولکولهای حمل کننده کلسترول را در خون کاهش می دهد و همچنین سطوح لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL)، یا کلسترول "بد" را کاهش می دهد این مطالعات قادر نبود تعیین کند که اثرات مثبت در اثر پروبیوتیک و یا از خود ماست است.
ماست را بشناسید
اگر چه این یافته های مربوط به توانایی ماست برای کاهش کلسترول قطعی نیستند بدون شک برخی از مزایای بهداشت و سلامت دیگر برای خوردن ماست وجود دارد این یک منبع بزرگ از پروبیوتیک ها سالم، مواد مغذی حیاتی و ویتامین ها، پروتئین های سازنده عضله می باشد.

آموزش مزایای سلامت ماست یونانی

اول، هر چند، این مهم است که تفاوت در انواع ماست را درک کنیم برخی مملو از قند هستند و این قطعاً برای ما خوب نیست در حالی که برخی از مردم اصرار دارند که ماست پر چرب بهتر است انواع بدون چربی یا 2 درصد چربی وجود دارد (همچنین چربی می تواند روی سطح کلسترول تاثیر بگذارد)
یک فنجان ماست ساده ساخته شده با شیر کامل شامل:
104 کالری
7.9 گرم قند
5.5 گرم چربی
انداختن مقداری میوه طعم دار در آن:
194 کالری
19.4 گرم قند
5.7 گرم چربی
در مقابل، همان وعده ماست ساده یونانی بدون چربی شامل:
100 کالری
5.5 گرم قند
0.7 گرم چربی
توجه داشته باشید که قند در ماست ساده از لاکتوز می آید قند طبیعی در شیر یافت می شود مقایسه آن با ماست میوه، که شامل حدود 12 گرم قند اضافه به استثنای قند شیر طبیعی است ارزش این وعده ماست 3 قاشق چای خوری سر پر شکر است آیا این ماست برای شما مناسب است؟ هر چیزی بیش از حد شیرین ممکن است درست بیشتر از یک درمان دسر از یک وعده غذایی یا میان وعده غذایی به نظر برسد.
به گفته کلینیک کلیولند، ماست بدون چربی ساده سالمترین انتخاب است آن به سبک اصلی یا یونانی است ماست یونانی حاوی پروتئین بیشتر است که می تواند شما را برای طولانی تر سیر نگه دارد اما هر دو نوع ماست دارای پروتئین زیاد، پروبیوتیک و محتوای کلسیم هستند.
میوه ها بر روی ماست، از سوی دیگر، شامل کالری اضافی و اغلب شامل بیش از سه برابر مقدار شکر اضافه شده به انواع ساده است.

ماست سالم کدام است؟

به جای خرید ماست طعم دار که ممکن است بیش از حد قند به آنها اضافه شده باشد بسیاری از مردم روش های جالب برای عطر و طعم به انواع ساده ماست را پیدا کرده اند که شامل اضافه کردن میوه های تازه، میوه های خشک و یا مقدار کمی از شیرین کننده دیگر است حتی اگر شما یک شیرین کننده قند، مانند عسل و یا شهد آگاو اضافه کنید شما اغلب دوست ندارید که به مقدار زیاد در زمان تولید ماست اضافه کنید همچنین نوشیدنی های ماست مانند اسموتی وجود دارد راه های مختلف برای مصرف ماست وجود دارد باز هم، به محتوای قند آن توجه نمایید.
این که آیا ماست در واقع می تواند سبب کاهش کلسترول شود شفاف نیست اما ماست بدون شک خواص درمانی متعدد دارد.

  تبليغات

دکتر فتحی
نويسنده: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود.سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید.

برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.

جهت درخواست رژیم غذایی کلیک کنید.


نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد
سخن روز
سردرد هاي تنشي هم به شکل پراکنده و نامنظم بروز مي کنند و هم به شکل مزمن و حاد گريبان افراد را مي گيرد.
سرد و گرم کردن پيشاني به کمک يک حوله يا ماساژ آرام شقيقه و گيجگاه مي تواند تاثير بسزايي در تسکين درد هاي تنشي داشته باشد.
ميوه تمشک براي تقويت حافظه مفيد است.
اگر استفاده از کرم هاي ضد چروک بعد از 25 سالگي شروع شود اکسيداسيون ها کمتر سبب چروک پوست مي شوند.
گوجه فرنگي در پيشگيري از سرطان بسيار موثر است و حاوي سه آنتي اکسيدان مهم بتاکاروتن، ليکوپن و ويتامين C
سودا، قهوه، چاي و غذاهاي شيرين باعث تغيير رنگ و لکه دار کردن دندان ها مي شوند.
بهترين زمان براي خواب، از ساعت 10 شب تا 6 صبح است.
مصرف شير پيش از خواب به دليل دارا بودن سروتونين براي آرامش اعصاب توصيه مي گردد.
مصرف کاهو براي پيشگيري از انواع سرطان ها مفيد است.

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com