درمان های خانگی

درمان های خانگی طبیعی، داروهای خانگی و مکمل های گیاهی از نظر محبوبیت در حال رشد هستند بیشتر مردم مزایای جادویی این طب جایگزین را کشف کرده اند. دیدگاه ها برای داروهای خانگی متفاوت اعمال می شود. امروزه توجه زیادی به گیاهان می شود زیرا درمان با گیاهان، ساده، بدون عوارض جانبی، بدون مواد شیمیایی، ارزان و به علاوه توانایی درمان برخی از بیماریهای شما را دارند این روند توسل به داروهای خانگی جدید نیست در واقع، منشاء آنها از دوران باستان است به طور سنتی از این گیاهان دارویی برای مدیریت مراقبت های سلامت استفاده می شده است. در حال حاضر بسیاری از داروهای خانگی در قالب آلکالوئیدها، روغن های ضروری، آنزیم ها، عناصر و مواد معدنی در دسترس هستند این داروهای خانگی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از ریزش مو، درمان آکنه مزمن یا شوره سر، درمان درد، درمان بریدگی و سوختگی می شود. آیا می دانید که 6 گیلاس همان اثر 1 آسپرین را دارد؟ به علاوه گیلاس از آنتی اکسیدان ها پر شده است. نمونه های دیگر از داروهای خانگی موفق شامل چای پوست درخت بید ( برای درمان سردرد و تب)، یک فنجان چای سبز (برای حذف بوی سیر یا پیاز)، گذاشتن پا در دهان شویه لیسترین به مدت 15 - 20 دقیقه، دو بار در روز (برای درمان قارچ ناخن انگشت پا)، بلع یک قاشق چای خوری پر از قند خشک ( برای درمان سکسکه آزار دهنده)، جویدن آدامس نعناع یا دارچین ( برای افزایش آگاهی و کاهش خستگی به میزان 20 ٪)، سوپ مرغ (برای سرماخوردگی)، خیار فشرده ( برای تسکین سردرد ضرباندار) و بسیاری از بیماریهای دیگری که با درمان های خانگی قابل درمان هستند. با این حال اگر درمان های خانگی برای شما موثر نیستند و یا وضعیت شما بدتر می شود به پزشک مراجعه نمایید تا بررسی های لازم انجام شود.

بهترین روغن های معطر برای درمان خانگی پسوریازیس

روغن های ضروری برای درمان پسوریازیسحدود 2 درصد از جمعیت آمریکا از پسوریازیس رنج می برند پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی و مزمن پوست است مردم از آن رنج می برند تولید سلول های پوست 10 برابر سریع تر از طبیعی است با این حال ریختن سلول های پوست قدیمی نرمال باقی می ماند این منجر به تشکیل تکه های ضخیم، پوسته پوسته، خشک و خارش دار بر روی پوست می شود.

ادامه مطلب کلیک ها: 281

چگونه سایز سینه را در خانه کاهش دهیم؟

تمرین برای کوچک کردن سایز پستانسینه شکل زیبایی زنان را بالا می برد با این حال، سینه های بیش از اندازه بزرگ می تواند در نگاه شما زشت به نظر آید سطح استروژن بالا در دوران بلوغ دلیل اصلی برای سینه های بزرگتر است سینه های ما شامل انواع مختلف بافت هستند که به عنوان گیرنده های هورمون عمل می کنند.

ادامه مطلب کلیک ها: 314

چگونه می توان تاول خود را ناپدید کرد

کفش هایی که سبب تاول پا می شوندجلوگیری از ایجاد آنها ممکن است برای همه سخت باشد اما درمان آنها به سهولت قابل انجام است یاد بگیرید که چگونه با درمان برای دردناک ترین تاول های روی پای خود و در جای دیگر رهایی یابید.

ادامه مطلب کلیک ها: 401

14 درمان خانگی برای کاهش فشار خون بالا

 14 درمان خانگی برای کاهش فشار خون بالاطبق نظر انجمن قلب آمریکا، حدود 85 میلیون نفر از فشار خون بالا رنج می برند که به طور متوسط 1 نفر از هر 3 بزرگسال بالای 20 سال دارای فشار خون است. فشار خون بالا اغلب به عنوان "بیماری قاتل خاموش" در نظر گرفته می شود زیرا اغلب نادیده انگاشته می شود.

ادامه مطلب کلیک ها: 2295

نحوه استفاده از سرکه سیب برای عفونت قارچی واژن

سرکه سیب و روغن نارگیلراشهای قارچی خیلی خارش دار و مسری است آن می تواند به راحتی از یک فرد به فرد دیگر از طریق به اشتراک گذاری چیزهای شخصی از قبیل حوله و از طریق تماس شخصی منتقل شود قارچ منطقه گرم و مرطوب را دوست دارد و در بدن رشد می کند.

ادامه مطلب کلیک ها: 2970

نحوه استفاده از سس مایونز برای کشتن شپش سر

سس مایونز برای درمان شپش سر موثر استشپش سر انگل کوچک و بدون بال است که در سر انسان زندگی و از خون انسان تغذیه می کنند بسیار معمول است که آنها مسری، خسته کننده و خلاص شدن از شر آنها بسیار سخت است اما نگران نباشید آنها خطرناک نیستند و گسترش نمی یابند و یا بیماری حمل نمی شود.

ادامه مطلب کلیک ها: 608

6 درمان خانگی برای عفونتهای دستگاه ادراری

6 درمان خانگی برای عفونتهای دستگاه ادراریعفونت های دستگاه ادراری در هر سال میلیونها نفر از مردم را تحت تاثیر قرار می دهد .اگر چه آنها به طور مرسوم با آنتی بیوتیک درمان می شوند همچنین بسیاری از داروهای خانگی در دسترس است که به درمان آنها و به جلوگیری از تکرار آنها کمک می کنند.

ادامه مطلب کلیک ها: 352

چگونه می توانید به طور طبیعی با داروهای خانگی و راه حل غذایی از شر شوره سر خلاص شوید

درمان های خانگی برای درمان شوره سرتقریباً نیمی از جمعیت جهان از شوره سر رنج می برد. هر چند که ممکن است یک مسئله خطرناک برای سلامت نباشد ولی سبب خجالت شده و اعتماد به نفس کافی را از بین می برد. خارج از ناامیدی بسیاری از ما به سرعت به شامپو ضد شوره سر تجاری وفق پیدا می کنیم.

ادامه مطلب کلیک ها: 794

درمان های خانگی برای درمان درد مفصل

درمان خانگی برای درد مفاصلوقتی درد شدید در مفاصل باشد انجام حتی فعالیت های ساده در زندگی روزمره ما دشوار می شود درد مفاصل می تواند به دلایل مختلف شامل ضعف عضلانی، مفصلی، نقرس، رگ به رگ شدن، تاندون ها و بسیاری موارد دیگر باشد هر چند که می تواند در هر قسمتی از بدن رخ می دهد

ادامه مطلب کلیک ها: 3022

دل درد نوزاد - کولیک نوزادان

درمان های سنتی برای کولیک یا قولنجنوزاد شما برای ساعت ها فریاد می زد و شما در حال تلاش برای تسکین درد او هستید احتمالاً نوزاد شما دارای کولیک است این اصطلاح برای هر کودک که بیش از 3 ساعت در روز، 3 روز در هفته و بیش از 3 هفته گریه می کند گفته می شود.

ادامه مطلب کلیک ها: 323

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com