کالری غذاها: فست فود و کالری های خالی

کالری فست فودزمانی که غذا می خورید مهم است یک صبحانه بزرگ به کنترل وزن بدن کمک می کند یک صبحانه حاوی حدود 700 کالری برای از دست دادن وزن و کاهش خطر ابتلا به دیابت، بیماری قلبی و کلسترول بالا ایده آل است

 

کالری یا ژول چیست؟

در بسیاری از مناطق، از جمله اتحادیه اروپا، استرالیا و نیوزیلند یک روش استاندارد وجود دارد که داده های انرژی در برچسب مواد غذایی را برحسب ژول (کیلوژول) به جای ( کیلوکالری ( کالری ثبت می کنند در ایالات متحده، بیشتر برچسب مواد غذایی با کالری مواد غذایی ثبت می شود.
1 ژول =  0.239005736 کالری یا  1کالری = 4.18 ژول.
اگر شما در کشوری زندگی می کنند که برچسب مواد غذایی بر حسب ژول انجام می شود این می تواند گیج کننده و تحریک کننده باشد اما همه برنامه های ورزشی، رژیم، رژیم غذایی و موضوعات سلامت در رابطه با بحث مصرف انرژی با کالری است خوشبختانه، در بسیاری از برچسب های مواد غذایی در اتحادیه اروپا اطلاعات کالری معادل نیز اضافه شده است.

فست فود در رژیم غذایی آمریکایی

به طور متوسط، آمریکایی ها بیش از حد غذای فست فود می خورند.
محققان از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC ) در ماه فوریه، 2013 گزارش منتشر کردند که نشان می دهد که 11.3 درصد از کالری مردم در ایالات متحده از غذاهای آماده است.
حتی اگر این ارقام بهبود یافته باشد متخصصان تغذیه و متخصصان مراقبت های سلامت می گویند آن هنوز هم خیلی بالا است.
وقتی افراد مسن تر می شوند تمایل به دریافت کمتر کالری روزانه خود از غذاهای آماده دارند فست فودها تنها 6 درصد از کالری دریافتی روزانه سالمندان می باشد.
آنها همچنین دریافتند که مردم سفید غیر اسپانیایی و بزرگسالان اسپانیایی فست فود کمتری نسبت به بزرگسالان سیاه مصرف می کند.
بسیاری از رستوران های فست فود، وعده های غذایی با شمارش کالری بسیار بالاتر از مقادیر توصیه شده روزانه ارائه می دهند.

کالری خالی (بی ارزش) چیست؟

کالری های خالی، همچنین به عنوان کالری اختیاری شناخته شده هستند کسانی که مواد غذایی با ارزش غذایی بسیار کم مصرف می کنند آنها عملاً هیچ فیبر، اسیدهای آمینه، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی در رژیم غذایی یا ویتامین ها را در رژیم غذایی خود مصرف نمی کنند.
با توجه به نظر وزارت کشاورزی ایالات متحده، کالری خالی عمدتاً از چربی های جامد و قند اضافه شده است.
چربیهای جامد، مانند چربی گوشت گاو، کره و روغن با زنجیره کوتاه، که در دمای اتاق جامد هستند اگر چه چربی های جامد در بسیاری از غذاها وجود دارند به طور طبیعی، آنها معمولاً در طول فرآوری مواد غذایی صنعتی اضافه می شوند و همچنین زمانی که غذاهای خاص در حال آماده شدن باشند.
شکر و قند اضافه شده - این شیرین کننده گرمازا که در طول پردازش صنعتی به غذاها و نوشیدنی اضافه می شوند در ایالات متحده آمریکا، شایع ترین نوع از قند اضافه شده شامل ساکارز و شربت ذرت فروکتوز بالا که عمدتاً متشکل از حدود نیمی فروکتوز و نصف گلوکز هستند.
قندها و چربی ها جامد اضافه شده که از غذاها و نوشیدنی لذت بخش تر هستند آنها توسط شرکت های مواد غذایی و آشامیدنی برای افزایش فروش اضافه می شوند با این حال، آنها نیز بسیاری از کالری اضافی دارند و عوامل عمده اپیدمی چاقی است.

مواد غذایی و نوشیدنی ها دارای بیشترین کالری بی ارزش در ایالات متحده عبارتند از:

چربیهای جامد + قند اضافه شده
بستنی
دونات
شیرینی
بیسکویت ها
کیک ها
چربی های جامد
دنده
بیکن
هات داگ
سوسیس
پنیر
پیتزا
شکر و قند اضافی
آشامیدنی های میوه ای
نوشیدنی های ورزشی
نوشیدنی های انرژی زا
نوشابه.
برای خرید محصولات فوق و یا مشابه، آنهایی که چربی جامد یا شکر خالی کمتر باشند را انتخاب کنید مثلاً به جای هات داگ استاندارد و یا پنیر چرب، می توانید پنیر کم چرب و یا هات داگ کم چرب را انتخاب کنید.
آمریکایی ها مقدار زیادی کالری خالی (پوچ) مصرف می کنند- آمریکایی ها 336 کالری را در روز از نوشابه فقط شیرین مصرف می کنند  CDC در سال  2011 به گزارش انجمن قلب آمریکا گزارش داد که شکر از نوشیدنی نباید از 450 کالری در هفته تجاوز کند.
بیش از نیمی از مردم آمریکا هر روز حداقل یک نوشیدنی شیرین مصرف می کنند تقریباً 5٪ از افراد دارای دو سال سن یا بیشتر در ایالات متحده آمریکا حداقل 567 کالری در روز از نوشیدنی های شیرین شده یعنی بیش از چهار قوطی روزانه مصرف می کند.
راشل جانسون، از انجمن قلب آمریکا می گوید:
انواع شکر تنها منبع کالری در رژیم غذایی آمریکایی و در حدود نیمی از قند اضافه شده که مردم مصرف می کنند را تشکیل می دهد.
یک مطالعه جدید نشان داد که نوشیدن بیش از یک نوشیدنی شیرین شده با شکر در روز خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می دهد.
بهتر است اگر می توانید در مجموع از نوشیدن آنها اجتناب کنید و به جای آن آب، شیر 1٪ چربی یا بدون چربی، آب میوه 100٪ و آب سبزیجات کم نمک مصرف کنید.

  تبليغات

دکتر فتحی
نويسنده: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود.سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید.

برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.

جهت درخواست رژیم غذایی کلیک کنید.


نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com