اگر شما بیش از 65 سال دارید شما قطعاً در 2 ویتامین مهم کمبود دارید

ویتامنتعداد زیادی از افراد سالخورده دارای سطح پایین ویتامین های فوق العاده مهم هستند. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید. اگر شما 65 ساله هستید و یک ذره آبی احساس می کنید ممکن است از عدم وجود ویتامین D و B12 باشد.

یک مطالعه آلمانی که در نشریه Nutrients منتشر شد دریافت که بیش از یک نفر از دو سالمند مورد آزمایش در ویتامین D کمبود و 1 در 4 دارای کمبود ویتامین B12 بود. در اینجا بدن شما می تواند به شما بگوید که کمبود ویتامین دارید.
یافته های حاصل از مطالعه KORA - Age، یک مطالعه مبتنی بر جمعیت از Augsburg، آلمان است که بررسی تاثیر عوامل محیطی، عوامل شیوه زندگی و ژن ها را بر سلامتی بررسی می کند. محققان Helmholtz Zentrum München یافته های خود را در مورد بررسی ویتامین D، فولات، ویتامین B12 و آهن در بیش از 1000 نمونه خون از شرکت کنندگان 65 تا 93 ساله انجام دادند.
نتایج بسیار واضح است. رومی کنزاده، نویسنده علمی، به sciencedaily.com گفته است. پنجاه و دو درصد از افراد سالمند مورد بررسی میزان ویتامین D کمتر از 50 نانومول / ليتر زیر داشتند به اين معنی که وضعيت ويتامين D زیر اپتیموم بود.
تحقیقات نشان می دهد که سطح پایین ویتامین D می تواند به مشکلات سلامتی مانند درد استخوانی و عضلانی، فشار خون بالا و افسردگی منجر شود طبق گفته های everydayhealth.com و همانطور که در نیویورک تایمز گزارش شده است در حالی که شما می توانید و باید سعی کنید ویتامین D را از غذاها دریافت کنید هنگامی که شما بزرگتر می شوید جذب B12 از غذا مشکل تر است.
کمبود ویتامین B12 می تواند به علائم افسردگی و سایر اختلالات شناختی مانند دمانس کمک کند. در اینجا مواد مغذی بیشتری وجود دارد که اگر شما گیاهخوار هستید می توانید آنها استفاده کنید.
دکتر Rajaprabhakaran Rajarethinam یک روانپزشک از دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی Wayne گفت: افسردگی، زوال عقل و اختلالات ذهنی اغلب با کمبود ویتامین B12 و آن همنشین با فولات ویتامین ب است "به ویژه در سالمندان" .
دکتر راجاپراقاکاران راجرتامین، روانپزشک دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی وین، به موسسه ملی سلامتی گفت.
یافته های قبلی نتایج مطالعات آلمان را، مرکز تغذیه ملی آلمان تأیید کرد که این کمبود ممکن است به علت "مصرف ناکافی از مواد مغذی از غذاها" باشد به همین دلیل است که سالمندان باید مکمل ها را برای حفظ سطح ویتامین D و B12 خود مصرف کنند.
"مطالعه ما همچنین نشان می دهد که مصرف منظم مکمل های ویتامین همراه با سطوح بهبود یافته ویتامین های مرتبط است " Barbara Thorand، MPH، دانشمند تغذیه و اپیدمیولوژیست در Helmholtz Zentrum München می گوید. با این حال، او اضافه می کند که "مکمل های حاوی ویتامین یک درمان جهانی نیستند و به ویژه افراد مسن باید مراقب حفظ رژیم غذایی سالم و مغذی باشند."
اگر به جای جستجوی مواد غذایی غنی از ویتامین، به مکمل ها فکر می کنید باید به خاطر داشته باشید که برخی از ویتامین ها هدر دادن پول هستند و حتی می توانند خطرناک باشند.

  تبليغات

دکتر فتحی
نويسنده: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود.سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید.

برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.

جهت درخواست رژیم غذایی کلیک کنید.


نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com