خونریزی واژینال در یک کودک

خونریزی واژینال در یک دختر یا نوزاد ممکن است موجب نگرانی باشد و امروزه اغلب سوالاتی در مورد سوء استفاده جنسی مطرح می شود با این حال چند شرایط وجود دارد که خونریزی غیرطبیعی واژن ممکن است بی ضرر باشد یا می تواند به بیماری های جدی پزشکی مربوط باشد که با سوء استفاده جنسی مرتبط نیست.


با توجه به شیوع سوء استفاده جنسی از کودکان جوان، هر نشانه ای از تروما با خونریزی واژینال یا بدون آن و اغلب همراه با تغییرات شخصیتی باید مورد بررسی قرار گیرد یک پزشک برای دلایل سوء استفاده جنسی هر گونه آسیب احتمالی را تأیید یا حذف می کند سپس در صورتی که علائم سوء استفاده وجود ندارد سایر علل خونریزی واژینال مطرح می شود.

علل خونريزی غير طبيعي واژن در كودكان

نوزاد - کودک و کودک نو پا
برخی از علل خونریزی غیرطبیعی واژن در نوزادان عبارتند از:
هورمون ها. خونریزی واژنی در نوزاد، معمولاً در طول 2 هفته اول زندگی، ممکن است به عنوان یک نتیجه از هورمون های مادر رخ دهد این هورمونهای انتقالی از مادر ممکن است تا زمانی که در بدن نوزاد متابولیزه شده و از بدن خارج شوند اثر باقی مانده در بدن کودک داشته باشد خونریزی واژینال معمولاً تنها یک یا دو روز طول می کشند این پدیده در هفته های اولیه زندگی اتفاق می افتد و خود به خودی بدون عوارض حل می شود.
عفونت. مجرای ادرار زنان بسیار کوتاه تر از مردان است این باعث افزایش احتمال ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری به خصوص از طریق میکروارگانیسم ها با مواد مدفوع می شود تعوض نادر پوشک، بهداشت ضعیف و "پاک کردن" نوزاد از پشت به جلو می تواند مواد مدفوع را به جلوی لگن منتقل کند که پس از آن ممکن است به عفونت های دستگاه ادراری (UTI) یا عفونت های واژن (مانند واژینوز باکتریایی) منجر شود خونریزی واژینال ممکن است واضح باشد اگر چه آن با لکه های "روشن" ارائه می شود و معمولاً با علائم دیگر مرتبط با یک عفونت همراه است.
دختران جوان، دختر بچه
برخی از علل خونریزی غیرطبیعی واژن در دختران جوان قبل از قاعدگی عبارتند از:
تروما و یا آسیب به واژن که یکی از شایع ترین علل خونریزی ناگهانی واژینال در کودکان است این ممکن است مربوط به سوء استفاده جنسی و یا آسیب خود به خودی باشد که ممکن است با اختلالات روانی یا عقب ماندگی ذهنی مرتبط باشد یا فقط به طور تصادفی و یا به عنوان یک نتیجه از کنجکاوی و تجربیات دوران کودکی رخ دهد وجود یک جسم خارجی در مهبل نیز امکان پذیر می باشد.
بلوغ زودرس یکی دیگر از علل احتمالی خونریزی غیرطبیعی واژن در دختران جوان است در حالی که شروع قاعدگی ممکن است در سن 10 سالگی شروع شود موارد بلوغ زودرس منجر به قاعدگی قبل از سن 10 سالگی می شود.
زگیل در واژن یا گردن رحم ممکن است منجر به خونریزی واژینال شود توسعه این زگیل ها ممکن است به عفونت ( HPV ویروس پاپیلومای انسانی ) مربوط باشد و می تواند به تماس مستقیم با آن نسبت به تماس جنسی مرتبط با بزرگسالان مبتلا به زگیل تناسلی باشد.
اورتروسیل یا پرولاپس مجرای دختران ممکن است به عنوان یک نقص مادرزادی نادر در کودکان ایجاد شود.
تومور در اندام های دستگاه تناسلی که در کودکان معمول نیست.
عفونت های دستگاه ادراری (UTI) یک رخداد رایج است که می تواند دختران جوان را تحت تاثیر قرار دهد گرچه اغلب در دختران و بزرگسالان نوجوان رخ می دهد لکه های واژن ممکن است با ترشحات و نشانه های دیگر عفونت همراه باشد.

  تبليغات

دکتر فتحی
نويسنده: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود.سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید.

برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.

جهت درخواست رژیم غذایی کلیک کنید.


نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com