منصوره (میهمان) در دوشنبه, نوامبر 06 2017, 11:34 PM

سرفه های بعد غذا و آب همرا با خلط

0

چند سال است که دچار سرفه های بعد از خوردن آب و غذا هستم ولی با وجود رعایت بسیار در خوردن و همچنین استفاده مرتب از داروهایی که پزشک معالج تجویز کردند ولی متاسفانه هیچ تغییری حاصل نشد تا جاییکه با وجود خوردن چند داروی ضد اسید چند بعضی از شبها با احساس خشکی در گلو و سرفه های شدید از خواب بیدار میشم  لطفا راهنمایی بفرمایید 

 • پاسخ داده شده توسط دکتر فتحی در سه شنبه, نوامبر 07 2017, 12:12 AM · پنهان · #1
  بیماری ریفلاکس معده که معمولا به عنوان GERD یا ریفلاکس اسید شناخته می شود وضعیتی است که محتوای مایع معده به مری برگشت می شود.. مایع معمولا شامل اسید و پپسین است که توسط معده تولید می شوند. (پپسین آنزیمی است که هضم پروتئین ها را در معده آغاز می کند.) مایع بازگشتی نیز ممکن است دارای صفرا باشد که از معده دوازدهه به داخل معده بازگردانده شده است. اعتقاد بر این است که اسید به عنوان یکی از مولکول های مضر مایعات رفلاکس شناخته می شود. پپسین و صفرا نیز ممکن است مری را صدمه بزنند اما نقش آنها در تولید التهاب مری و آسیب به عنوان نقش اسید واضح نیست.
  علت GERD پیچیده است و ممکن است علل متعددی داشته باشد. علاوه بر این، علل مختلف ممکن است بر روی افراد مختلف و یا حتی در یک فرد در زمان های مختلف تاثیر بگذارد.
  عوامل موثر بر GERD عبارتند از:
  ناهنجاریهای اسفنکتر مری
  فتق هیاتال،
  انقباضات غیرطبیعی مری،
  تخلیه آهسته یا طولانی مدت معده.
  برای درمان به پزشک مراجعه نمایید
  رژیم سلامتی - دکتر فتحی
جواب شما
لطفا برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
انجمن رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com