saeid در چهارشنبه, ژانویه 04 2017, 01:12 PM

شیردهی زن باردار

0

آیا زن باردار می تواند به بچه یکساله خود شیر دهد؟(پس از خوردن شیر مادر اسهال می شود)

 • پاسخ داده شده توسط دکتر فتحی در جمعه, ژانویه 13 2017, 11:01 PM · پنهان · #1
  شیردهی در بارداری ایمن است مگر این مادر بارداری با ریسک بالا باشد ولی باید مواد غذایی کافی برای رشد جنین و شیردهی کودک خود دریافت نمایید شما ممکن است نگران باشید که قادر به خوردن به اندازه کافی برای هر دو تغذیه کودک در حال رشد در داخل رحم و تولید شیر مادر به اندازه کافی برای بچه شیر خوار باشید اما بدن ما شگفت انگیز است و دقیقاً می داند چه کاری انجام دهد. خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل، خوردن زمانی که شما گرسنه هستید و نوشیدن زمانی که شما تشنه هستید تنها چیزی است که مورد نیاز است.
  عرضه شیر شما ممکن است کمی کاهش یابد که باید برای کودک خود غذای کمکی تهیه نمایید.
  برخی از مادران نگران آن هستند که تحریک نوک پستان در دوران شیردهی به زایمان زودرس منجر شود. تحریک نوک پستان باعث تولید هورمون اکسی توسین، می شود که نقش مهمی در انقباضات رحمی بازی می کند.
  خوشبختانه، مقدار اکسی توسین منتشر شده به اندازه کافی برای تحریک نیروی کار در شرایط عادی نیست شما ممکن است گاهی اوقات چند انقباض خفیف داشته باشید اما این طبیعی است و هیچ چیز برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد.
  اگر شما از کسانی هستید که در معرض خطر هستید و یا قبلا زایمان زودرس داشته اید ممکن است لازم باشد با موافقت پزشک خود شیردهی را متوقف نمایید.
  رژیم سلامتی - دکتر فتحی
جواب شما
لطفا برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
انجمن رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com