بهترین رژیم غذایی دیابت چیست؟

0

من می خواهم یک سوال درباره رژیمم بپرسم. من 17 ساله دیابتی نوع 1 هستم (وزن من 168 پوند و قد من 185 سانتی متر است). من قصد دارم با تمرین و برخی عضلات را قوی کنم من برای اطلاعات در اینترنت جستجو کردم چه باید بکنم من خودم یک برنامه غذایی آماده کردم اما اکنون شک دارم که این طرح غذا برای من خوب باشد.
خوردن این وعده غذای مغذی شامل: 3035 کالری | 83 گرم چربی | 400 گرم کربوهیدرات | 172.5 گرم پروتئین است.
در اینترنت متوجه شدم که من حدود 1 گرم پروتئین برای هر پوند وزنم نیاز دارم، سپس متوجه شدم که حدود 170 گرم پروتئین برای دیابتی خیلی زیاد است. به هر حال من هنوز نمیتوانم جواب درستی برای این سوال پیدا کنم. همچنین انجام برنامه ریزی من مصرف کربوهیدرات (و همچنین کمی مصرف کالری) را کاهش می دهد. بنابراین آنچه که من می خواهم از شما بپرسم این است که چقدر می توانم پروتئین مصرف کنم چند گرم برای من خیلی زیاد است؟ آیا در پروتئین مصرفی در دیابت اختلاف وجود دارد؟

  • پاسخ داده شده توسط دکتر فتحی در جمعه, نوامبر 24 2017, 11:54 PM · پنهان · #1
    ج . سوال شما را خواندم و نگرانی شما را درک می کنم. مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهید استراحت خوب است. مصرف روزانه پروتئین توصیه شده 70 گرم است. چربی 400 گرم فقط در صورتی قابل قبول می باشند که بتوانید آنها را تماماً مصرف کنید آن را به حداقل برسانید. در یک رژیم غذایی برای فرد دیابتی پروتئین دریافتی باید 15 – 20 % کل کالری مورد نیاز بدن را فراهم کند افراد با مشکل کلیوی ( پروتئین اوری) باید پروتئین کمتری مصرف نمایند مقدار كربوهيدرات تا ۵۰ درصد كالرى روزانه توصيه مى شود. که باید با نظر متخصص تغذیه باشد برای راهنمایی بیشتر با ارائه دهنده مراقبت های سلامت خود تماس بگیرید.
    رژیم سلامتی - دکتر فتحی
جواب شما
لطفا برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
انجمن رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com