مقالات رژیم

رژیم غذایی اغلب به عنوان رژیم غذایی برای کاهش وزن می باشد. با این حال، رژیم غذایی به سادگی به این معنی است که افراد چه مواد غذایی را باید در یک دوره 24 ساعته، یک هفته و یا یک ماه و غیره بخورند. یک رژیم غذایی خوب یک شیوه زندگی تغذیه ای برای سلامت خوب است. یک رژیم غذایی خوب باید شامل چند گروه غذایی باشد چون یک گروه به تنهایی نمی تواند همه نیازهای تغذیه ای انسان را برای سلامت خوب ارائه دهد.  در کل غذا خوردن سالم به معنی مصرف مقادیر درست از مواد غذایی از تمام گروه های مواد غذایی به منظور رسیدن به یک زندگی سالم است.

در رژیم لاغری چه مدت طول می کشد تا 20 پوند وزن از دست بدهید؟

گاهش 20 پوند وزنهنگامی که به رژیم کاهش وزن می روید عوامل متعددی وجود دارد که بر سرعت و یا آهسته کردن کاهش وزن تاثیر می گذارد. هر کس متفاوت است و این یکی از دلایلی است که چرا مردم نمی توانند پاسخ قطعی به مدت زمان کاهش وزن بدهند.

ادامه مطلب کلیک ها: 174

آیا چربی حیوانی برای شما خوب یا بد است؟

چربی حیوانی

چربی یک ماده مغذی است. این برای عملکرد طبیعی بدن حیاتی است و بدون آن ما نمی توانیم زندگی کنیم. نه تنها چربی انرژی بدن ما را تامین می کند بلکه باعث می شود که مواد مغذی دیگر نیز کار خود را انجام دهند. چربی ها، که شامل گروه وسیعی از ترکیبات هستند معمولاً در حلال های آلی محلول هستند و در آب حل نمی شوند.

ادامه مطلب کلیک ها: 1850

علائم و نشانه های بیماری سلیاک

خارش در اثر بیماری سلیاکگلوتن یک نوع پروتئینی است که در دانه ها از جمله گندم، جو، spelt و چاودار یافت می شود. بیماری سلیاک یک بیماری است که در آن خوردن گلوتن یک پاسخ ایمنی را در بدن ایجاد می کند و موجب التهاب و آسیب به روده کوچک می شود. برآورد شده است که بیماری سلیاک در حدود 1٪ از جمعیت ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد.

ادامه مطلب کلیک ها: 151

هیپنوتیزم و تاثیر آن در رژیم لاغری

هیپنوتیزم و لاغریطبق نظر مجله روانشناسی بالینی، هیپنوتیزم در بعضی موارد در روند کاهش وزن کمک کننده و موثر است. اکثر مردم دارای رژیم لاغری با غذاهای خاصی مبارزه می کنند. به عنوان مثال، بسیاری از افراد دارای رژیم غذایی می گویند که آنها با شیرینی مبارزه می کنند در حالی که برخی دیگر می گویند که چالش های آنها با غذاهای شور و ترد است

ادامه مطلب کلیک ها: 74

27 غذا که می تواند به شما انرژی بیشتری بدهد

مواد غذایی برای افزایش انرژیدیانا آرونسون می گوید: خستگی ما را از لحاظ جسمی و احساسی از بین می برد و بر سیستم ایمنی بدن آسیب می زند و باعث می شود ما بیشتر به بیماری، افسردگی و حتی بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی حساس شویم. علاوه بر این، تغذیه مناسب و زمان بندی آنچه که می خورید می تواند شگفت انگیز باشد و سبب احساس هوشیاری و قدرت شما شود. 

ادامه مطلب کلیک ها: 1864

راههای افزایش سلول های قرمز خون شما

راه های افزایش گلبول قرمزآیا احساس ضعف یا خستگی دارید؟ ممکن است علائم کم خونی را تجربه کنید. کم خونی زمانی اتفاق می افتد که تعداد گلبول های قرمز خون شما (RBC) کم است. اگر شمارش RBC شما کم باشد بدن شما باید برای انجام اکسیژن در بدن شما سخت تر کار کند.

ادامه مطلب کلیک ها: 637

چرا غذاهای سرخ شده برای شما بد است؟

سیب زمینی سرخ کردهسرخ کردن عمیق یک روش پخت و پز معمول است که در سرتاسر جهان استفاده می شود این اغلب توسط رستوران ها و زنجیره های سریع غذا به عنوان یک راه سریع و ارزان برای تهیه غذاها استفاده می شود.

ادامه مطلب کلیک ها: 2579

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com