مقالات رژیم

رژیم غذایی اغلب به عنوان رژیم غذایی برای کاهش وزن می باشد. با این حال، رژیم غذایی به سادگی به این معنی است که افراد چه مواد غذایی را باید در یک دوره 24 ساعته، یک هفته و یا یک ماه و غیره بخورند. یک رژیم غذایی خوب یک شیوه زندگی تغذیه ای برای سلامت خوب است. یک رژیم غذایی خوب باید شامل چند گروه غذایی باشد چون یک گروه به تنهایی نمی تواند همه نیازهای تغذیه ای انسان را برای سلامت خوب ارائه دهد.  در کل غذا خوردن سالم به معنی مصرف مقادیر درست از مواد غذایی از تمام گروه های مواد غذایی به منظور رسیدن به یک زندگی سالم است.

19 تا از بهترین چای ها برای از دست دادن وزن

بهترین چای های لاغری

چای های زیادی وجود دارند که برای کاهش وزن مناسب هستند. مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد چگونه چای های فوق العاده خوب برای هر دو سلامت مانند (جلوگیری از فساد دندانی، آرتریت، سرطان، حمله قلب و سایر بیماری های قلبی عروقی) و نگرانی های کاهش وزن وجود دارد.

ادامه مطلب کلیک ها: 1770

خواص سلامتی سیاه دانه

سیاه دانه یا کلونجیزیره سیاه، با نام علمی Nigella sativa شناخته می شود و متعلق به خانواده گیاهان گلدار است. آن تا 12 اینچ (30 سانتی متر) رشد می کند این گیاه میوه با دانه تولید می کند که به عنوان یک ادویه طعم دهنده در بسیاری از غذاهای استفاده می شود. علاوه بر استفاده در آشپزی، به خاطر خواص دارویی آن شناخته شده است.

ادامه مطلب کلیک ها: 63

مرور اجمالی بر چاقی

خود را وزن کنید ایا چاقی دارید؟اصطلاح "چاقی" در جامعه بسیار بحث می شود و گاهی اوقات ممکن است روشن نباشد که منظور چیست. آیا چاقی به افرادی که اضافه وزن دارند یا دارای وزن بیش از حد هستند اشاره شده است؟ یا بیشتر از این تعاریف است؟ تعریف پزشکی برای چاقی و اضافه وزن نیز وجود دارد و دانستن تمایز برای سلامت شما مهم است.

ادامه مطلب کلیک ها: 4847

مزایای تریفالا چیست؟

خواص تریفالااگر چه شما ممکن است از Triphala هرگز نشنیده باشید آن به عنوان یک درمان التیام برای بیش از 1000 سال استفاده شده است. این ترکیب گیاهی شامل سه گیاه دارویی بومی هند است. این یک عنصر اصلی در پزشکی آیورودای سنتی، یکی از قدیمی ترین سیستم های پزشکی در جهان است که بیش از 3000 سال پیش در هند آغاز شده است.

ادامه مطلب کلیک ها: 179

بهترین روش برای افزایش تعداد اسپرم چیست؟

راه های افزایش تعداد اسپرمتعداد کل اسپرم یا مجموع اسپرم به میانگین تعداد کل اسپرم موجود در یک نمونه از اسپرم اشاره دارد. شمارش اسپرم یکی از ویژگی های متعددی است که در تجزیه و تحلیل مایع منی انجام می شود و عامل مهمی برای باروری است.

ادامه مطلب کلیک ها: 137

رژیم غذایی انعطاف پذیر: یک برنامه رژیم غذایی معمولی که کار می کند

رژیم غذایی انعطاف پذیررژیم غذایی انعطاف پذیر "یک برنامه کاهش وزن است که بر اساس یک نظریه معقول است". همچنین با نام If It Fits Your Macros» یا (IIFYMIIFYM)، است که هیچ "مواد غذایی بد" وجود ندارد و اجازه می دهد تا شما را به انتخاب هر غذا، تا زمانی که آن متناسب با نیازهای غذایی شما باشد. 

ادامه مطلب کلیک ها: 101

تیروزین: مزایا، عوارض جانبی و مقدار مصرف

تیروزین برای افراد محروم از خواب موثر استتيروزين یک اسيد آمينه است. آمینو اسیدها اجزای سازنده پروتئین هستند. بدن تيروزين را از يک اسيد آمينه ديگر به نام فنيل آلانين تشکيل مي دهد. تیروزین همچنین می تواند در محصولات لبنی، گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل، لوبیا، جو، گندم یافت شود.

ادامه مطلب کلیک ها: 94

9 غذای سالم که دارای ید هستند

غذاهای دارای یدغذاهای زیادی وجود دارد که به سلامت تیروئید خوب کمک می کند که هم خوشمزه و هم مغذی هستند. داروهای تیروئید ضروری است اما گاهی اوقات کافی نیست. مصرف میوه ها به عنوان بخشی از برنامه حمایت از هیپوتیروئید شما ممکن است به میزان زیادی به درمان شما کمک کند

ادامه مطلب کلیک ها: 2533

آیا باید میوه ها و سبزیجات را قبل از خوردن پوست بگیرید؟

پوست میوه ها نیز مفید استمصرف مقدار زیادی از انواع میوه ها و سبزیجات با بسیاری از مزایا شامل: کاهش فشار خون، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، کاهش خطر ابتلا به برخی از سرطان ها، کاهش خطر ابتلا به مشکلات چشم و گوارشی و تاثیر مثبت بر قند خون دارد.

ادامه مطلب کلیک ها: 2885

رنگ کردن موها با چای سیاه: فواید و روش های استفاده

چای سیاهبه جای استفاده از محصولات تجاری، چای سیاه، چای طبیعی گیاهی است که مو را رنگ می کند. مزایا و روشها در اینجا بررسی می شود. رنگ موهای طبیعی هر روز بیشتر و بیشتر محبوب می شود زیرا شناخته شده است که رنگ موی معمولی حاوی مواد شیمیایی بسیاری است که می تواند به مو آسیب برساند.

ادامه مطلب کلیک ها: 5248

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com